Kasarna u Rajlovcu
Dana 22. 2. 1992. godine ili približno tog datuma, u Rajlovcu je osnovana srpska opština koju su činila sela s mešovitim stanovništvom, uključujući većinski muslimansko
Bolnica „Koševo“ bila je jedan od dva najvažnija zdravstvena objekta u funkciji tokom sukoba u Sarajevu. Ona se službeno zvala „Univerzitetski klinički centar Sarajevo” ili „Klinicki centar Univerziteta u Sarajevu“ i sastojala se od niza velikih zgrada u severoistocčnom delu centra Sarajeva. Glavni kompleks zgrada bolnice Koševo, koji je približno 800 metara dug i 100 metara širok, omeđen je Ulicom Stjepana Tomića sa zapadne i Ulicom Marcela Šnajdera sa severne strane.
Bolnica Koševo je redovno granatirana, što je prouzrokovalo civilne žrtve i oštećenja bolničke infrastrukture. Treći sprat je nekoliko puta direktno pogođen artiljerijskim i protivavionskim projektilima. Jedna soba na intenzivnoj nezi nepopravljivo je oštećena granatama. Predstavnici UN-a su nekoliko puta posetili bolnicu. U svojim izveštajima naveli s da je granatiranje značajno oštetilo severni deo bolničkog kompleksa i ranilo nekoliko pacijenata i zaposlenih.
Fatima Zaimović, glavna sestra na Odeljenju dečije hirurgije, videla je kakve poslednice snajpersko delovanje i granatiranje ima na decu. Dvojicu njenih kolega je usmrtila granata koja je 1993. godine pogodila njihovu kancelariju. Iste godine, granata je pogodila bolesničku sobu na drugom odeljenju, usmrtila dva i ranila jednog bolesnika.
Dana 22. 2. 1992. godine ili približno tog datuma, u Rajlovcu je osnovana srpska opština koju su činila sela s mešovitim stanovništvom, uključujući većinski muslimansko
Izjava data Tužilaštvu MKTJ 28/29. 2. i 1/3. 3. 1996. godine. Bosanski Musliman iz sela Svrake, radnik u fabrici automobila. Po padu sela Svrake 3.
Uhapšeni su neutvrđenog datuma tokom proleća ili leta 1992. godine i odvedeni u „Planjinu kuću“. Dana 12. 12. 1992. godine izvedeni su iz logora i
Izjava data Tužilaštvu MKTJ 21. 6. 1997. godine. Bosanski Musliman iz Gornje Bioče, radnik obezbeđenja. Napad na njegovo selo počeo je 29. 5. 1992. godine.
Izjava data Tužilaštvu MKTJ 24. 2. 2011. godine. Bosanski Musliman iz sela Svrake, sekretar mesne zajednice. Svedoči da su paravojne formacije SDS-a napale Svrake 2.
Svedočio je u predmetu Branko Vlačo pred Sudom BiH 20. 11. 2013. godine. Bosanski Musliman iz sela Svrake. Dana 13. 5. 1992. godine zatvoren je
This website was created and maintained with the financial support of the European Union. Its contents are the sole responsibility of the RECOM Reconciliation Network and do not necessarily reflect the views of the European Union.
© Glas Žrtava